Festiwal muzyczny w Krakowie – Barbakan powraca!

Kraków ma to szczęście, że jest domem dla wielu popularnych festiwali muzycznych w całym kraju. Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń jest coroczny Festiwal Muzyczny w Krakowie – Barbakan. Jest to festiwal muzyczny prezentujący głównie muzykę z Europy, z koncertami i imprezami dziejącymi się na całym Krakowie.

Tegoroczna edycja Festiwalu Muzycznego Kraków – Barbakan jest wielka. Odbędzie się w nocy od 3 do 4 lipca, przygotowując silną mieszankę muzycznych doświadczeń. Największa gwiazda tego festiwalu to bez wątpienia wschodząca gwiazda EDM, Skrillex. Jak na ironię, u boku Skrillexa pojawi się dawny przyjaciel, czyli Diplo, tworząc prawdziwe EDM triple threat. Wystarczy to powiedzieć – Skrillex, Diplo i dreszcze! Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani takim składem!

Tegoroczną edycję Festiwalu Muzycznego w Krakowie – Barbakan uzupełnia szeroki zakres artystów różnych stylów muzycznych, takich jak indie rock, hip-hop i electro-pop. A to dopiero koniec! Pogoda bierze udział w tej imprezie i pogoda w ciągu dnia bardzo raczej dopomoże udane imprezowanie!

Wiadomo już, że tegoroczna edycja Festiwalu Muzycznego Kraków – Barbakan będzie z pewnością hitem i jest ona obowiązkowa dla każdego, kto kocha dobrą muzykę i świetną atmosferę. Interesuje Cię? Zapisz się na listy mailingowe i bierz udział w tegorocznej edycji Festiwalu Muzycznego Kraków – Barbakan!

Kraków powitał najważniejszy festiwal muzyczny – Barbakan! Po trzech latach przerwy, mieszkańcy wreszcie dostaną szansę na spotkanie ze sławnymi artystami i okazje do tańca. Rytmy muzyki będą rozbrzmiewać ponownie w Barbakanie i kulturalne serce Krakowa będzie oglądać pokazy tańca, warsztaty i koncerty.

Na scenie Barbakanu zobaczymy znane postacie z branży muzycznej. Do Krakowa przybędzie zespół Larusy z Gdańska, którego liderem jest wokalista Bartek Mak. Zespół łączy fascynujące dźwięki dub / reggae / funk / soul i hip-hopu tworzone w jam sessions akustycznych.

Jeśli ktoś szuka odrobiny relaksu – może skorzystać z warsztatów Kilijana Zapolskiego. Kilian jest znanym cenionym instruktorem tańca, który wprowadzi swoich uczestników w świat tańca towarzyskiego i opowie jego rynsztunkowej historii.

Festiwal Barbakan odmarza całkowicie nowe rytmy oraz niepowtarzalny energię, aby radośnie przywitać lato 2020. Przygotuj się na najbardziej gorącą imprezę sezonu; dni muzyki i tańca pod gołym niebem w duchu muzyki rastafanskiej i dub par excellence.

Barbakan powraca! Festiwal muzyczny w Krakowie corocznie zapewnia fanom muzyki okazję do cieszenia się rewelacyjnymi występami. W tym roku odbywa się szósta edycja festiwalu Barbakan, który odbędzie się w dniach 13-15 lipca.

W trakcie trzech dni czekają nas niewiarygodne koncerty, wystawy sztuki i stoiska. Organizatorzy gwarantują moc atrakcji na festiwalu. Uczestników czeka przede wszystkim muzyka klasyczna, ale także renesansowa, jazzowa, bluesowa i rockowa. Podczas zeszłej edycji festiwalu scena Barbakanu została odnowiona – dodano między innymi nowe elementy sceniczne i nowoczesny sprzęt audio-wizualny.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali profesjonaliści, jak również studentów wielu szkół muzycznych oraz klubów tanecznych. Wśród gospodarzy na scenie Barbakanu pojawią się tacy muzycy jak Claudio Simonetti, Sacha Leyka, DJ Elton Kruse i inne gwiazdy muzyki elektronicznej i nie tylko.

To festival muzyczny, który ma wszelkie znamiona doskonałego weekendu – od popisywania się talentem instrumentalistów po imprezy plenerowe u boku fascynujących jurorów – ta impreza to prawdziwe święto muzyki! Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców oraz fanów muzyki z całego regionu do wspólnego delektowania się talentem młodych artystów!